Cvrčci
Zaujalo nás
Poplatky v MŠ
GDPR

V současné době pracujeme podle vlastního vzdělávacího programu, který jsme nazvali "Brouček létá světem" a který vychází z Rámcového programu pro předškolní vzdělávání a je schválen Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. Název školního vzdělávacího programu nám poskytuje širokou paletu oblastí, které lze obsáhnout v jednotlivých tématických blocích a dává nám možnost přiblížit dětem svět se všemi jeho krásami, pestrostí, různorodostí, zákonitostmi, nástrahami a vztahy.

Tyto záměry naplňujeme v průběhu celého roku a jsou zapracovány do jednotlivých integrovaných bloků a témat.

1. Integrovaný blok: BROUČEK V PŘÍRODĚ

Záměr : Vytvářet u dětí kladný vztah k přírodě, umět vnímat její krásu a proměny. Chápat její rozmanitost. Mít základní povědomí o tom jak ji chtánit a jak oni pěčovat.

• Brouček mezi zvířátky
  • Brouček v říši rostlin
  • Brouček u vody
  • Brouček a přírodní jevy
  • Brouček a ekologie

2. Integrovaný blok: BROUČEK VE SVĚTĚ LIDÍ

Záměr: Bezpečně se pohybovat ve světě lidí. Uvědomovat si, že jsme součástí lidské společnosti,
v níž má každý člověk své potřeby, svou roli, své místo, své práva a povinnosti.

• Brouček a jeho domov
  • Zdravý brouček
  • Pilný brouček
  • Brouček cestovatel

3. Integrovaný blok: BROUČEK V ŘÍŠI SNŮ A FANTAZIE

Záměr: Rozvíjet u dětí tvořivost, fantazuu a vynálezavost prostřednictvím hudebních, literárních, výtvarných a pracovních činností. Vnímat umělecké a kulturní podněty, radostně je prožívat.

• Broučkovy slavnosti
  • Brouček v pohádce
  • Tvořivý brouček

Období předškolního věku je přirozený most pro přechod od nevázaného věku dětství k systematickému vzdělávání. V celém tomto období dáváme dítěti možnost si hrát, objevovat, poznávat a tvořit. A proto si při každém tématu, kterému se právě věnujeme, vyprávíme zážitky ze života dětí, zpíváme, malujeme a kreslíme, vyrábíme, cvičíme a hrajeme pohybové hry, čteme si pohádky a různé příběhy, recitujeme.